noorteromaanid · põnevusromaanid

Karen M. McManus. Kaks suudavad saladust hoida, kui üks on surnud (2019)

Ellery ja tema kaksikvend Ezra peavad oma California kodust lahkuma ja kolima Vermonti alevikus asuvasse Echo Ridge’i väikelinna. Nad peavad mõnda aega elama oma emapoolse vanaema juures, samal ajal kui nende ema on võõrutusravil. Nad pole kunagi varem Echo Ridge’is käinud ja vaevu tunnevad oma vanaema hoolimata asjaolust, et nende ema kasvas seal üles ja ta oli ühel aastal kroonitud ka iluduskuningannaks. Kuid samal õhtul, kui nende ema krooniti, kadus nende tädi (nende ema kaksikõde) ja teda ei nähtud enam kunagi.

Nende tädi kadumine polnud linna ainus tragöödia. Viis aastat tagasi krooniti Lacey Kilduff iluduskuningannaks ja leiti varsti peale seda mõrvatuna. See on kuritegu, mis mõjutas pea kõiki Echo Ridge’i elanikke. Mõrva ei suudetud kunagi lahendada, kuid paljudel linnaelanikel on omad kahtlused selles osas, kes on süüdi.

Ellery kinnisideeks on kriminaalmaailm, seega on Echo Ridge taoline saladusi täis väikelinn tema jaoks ideaalne elupaik. Ta mitte ainult ei taha mõista, mis tema tädi Sarah’ga kõik need aastad tagasi juhtus (rääkimata sellest, miks ema oli neid Echo Ridge’ist eemal hoidnud), vaid ta hakkab uurima seda, mis võis juhtuda Laceyga. Ja kui tuleb ilmsiks, et ka tema kooli lennu iluduskuningannat on ähvardatud, on Ellery otsustanud kõik paljastada – see võib aga tüdruku enda elu ohtu seada, sest keegi soovib saladusi varjata.

kaks suudavad2

Pean tunnistama, et algul oli tegelasi selles romaanis nii palju, et oli raske järge pidada. Mida rohkem lugesin, seda rohkem hakkasin aga seda nautima, sest iga tegelane on ju potentsiaalne kahtlusalune. Veidi küll aimasin, kes selle taga võib olla, kui ma ei olnud ka lõpplahenduses pettunud. Selles romaanis oli palju häid keerdkäike ja ning tegelaste osas oli koheselt teada, kas tegu on heade või halbade kavatsustega tegelasega.

Mis mulle noorteromaanide puhul meeldib, on see, et tegelastega on küllaltki kerge suhestuda ning see, et tegelased teevad omavahel tihti sarkastilisi nalju. Samuti meeldis mulle, kuidas mitmekesisus selles romaanis esitatud oli. Echo Ridge’s ja selle linnakese keskkoolis toimus nii palju sündmusi, millele autor oli tähelepanu pööranud, et tegelaste rahvus või seksuaalne eelistus jäid tahaplaanile.

Karen M. McManus on kiirelt tõusnud minu lemmikautorite sekka, sest tema romaanid, mis seni lugenud olen, on kõik väga põnevad olnud. Mulle meeldib, kuidas ta on kokku seganud noorteromaani ning kriminaalromaani žanrid. Kindlasti soovin tema tulevasi raamatuid lugeda.

Soovitan neile, kellele meeldivad noorteromaanid, kus on ka tublisti kriminaalset sisu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s