põnevusromaanid

Luca D’Andrea. Kurja loomus (2019)

Pärast ühe mägedes toimunud päästeoperatsiooni ebaõnnestumist on Jeremiah Salinger tugevas stressis ning tunneb süümepiinu. Alles siis, kui ühest lahendamata mõrvast saab tema kinnisidee tunneb ta end jälle elusana.

“Kurja loomus” on meisterlik romaan. Iga element alates atmosfäärist kuni ideaalse tempoga süžeeni oli minu arvates geniaalne.

Luca D’Andrea loodud tegelased tundus väga-väga realistlikud. Nende omavaheline suhtlus tundus loomulik ning igaühel neist olid oma väikesed kiiksud, mis neid sarmikamaks muutsid. Üks eriti nauditav tegelane oli Clara – ta oli nagu päikeseline laik keset seda sünget lugu. Mul oli lihtne mõista, Salingeri uudishimu (või kinnisideed) mõrvade osas. Samas soovisin, et ta jätaks selle loo uurimise, sest mõjus halvasti nii talle endale, kui ka tema perekonnale.

kurja

Mulle meeldis see lugu ise ja selle ülesehitus, ma ei mäleta, millal viimati lugesin romaani, mis oleks nii ideaalse tempoga. See lugu algab peategelase jaoks paraja katsumusega. Salinger käib läbi põrgust, kuid kannatused, mida tema (ning lugejad) loo jooksul läbi elavad, lähevad loo edenedes aina suuremaks. Autor on loosse oskulikult paigutanud vihjeid nii et lugedes on pidevalt tunne, et oled peaaegu tõeni jõudnud, kuid… Siis pöördub lugu taas pea peale ning mõistatamine algab otsast peale. Tundsin end kohati nagu Salinger, sest mõtlesin loole ja püüdsin arvata, kes mõrvade taga on ka hetkedel, mil raamatut ei lugenud. Loo atmosfäär oli samuti suurepärane. Alati on huvitav lugeda väikelinnast ning sealsete elanike vaenulikkusest outsider‘ite vastu. Kogu kommuun oli väga huvitav ja salapärane.

Kiidan ka selle romaani tõlget. Vahel on tõlgitgitud romaanides tunda, kuidas teatud sõnad või fraasid ei ole ladusalt tõlgitud või mõned olulised elemendid näivad kohmakad või on need lausa tõlkes kaduma läinud. Aga selle romaanihga ei tekkinud kordagi tunnet, et midagi oleks tõlkes valesti või puudu. See on kahtlemata üks neist romaanidest, mille lugemist ma nautisin.

Soovitan, kui Sulle meeldivad atmosfäärilised põnevikud, millele on lisatud ka killuke õudust.

 

Selle romaani eelkoopia jõudis minuni tänu kirjastusele Varrak. Aitäh!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s