kriminaalromaanid · põnevusromaanid

Angela Marsons. Nukkude surmamäng (2019)

“Nukkude surmamäng” on vaneminspektor Kim Stone’i lugudesarja neljas osa. Minu postitused varasemate osade kohta on leitavad järgmistelt linkidelt:

Esimene osa – „Vaikne karje

Teine osa – „Julmad mängud

Kolmas osa – „Kadunud tüdrukud

 

Romaanisarja neljandas osas saadetakse Kim Stone koos meeskonnaga Westerleysse. Laborisse, kus uuritakse putukate ja ilmstikutingimuste mõju surnukehadele. See asub vähemalt pooleteise miili kaugusel lähimast elamust ning seal uuriti seitset annetatyd surnukeha, igaüks neist erinevas lagunemisetapis. Westerley’d juhib Christopher Wright.

Siis aga leitakse Westerley territooriumilt noore naise surnukeha, mis ei kuulu laborile. Näib, et mõrvar on leidnud ideaalse koha oma kuritegude varjamiseks. Tütarlapse nägu oli jõhkralt pekstud ning tema suu oli mulda täis topitud. Mõned päevad hiljem leitakse samast kohast samasuguste tunnustega surnukeha. Stone ja tema meeskond saavad kohe aru, et tegusemas on sarimõrvar. Aga kui palju surnukehi veel välja ilmub? Kes on tapja? Millised on tema motiivid?
Siis kaob äkitselt ka ajakirjanik Tracy Frost ja lugu läheb veelgi pingelisemaks. Kas Kim ja tema meeskond suudavad tõe välja selgitada ja mõrvari tabada?

nukkude

„Nukkude surmamäng“ oli väga huvitav ja põnev romaan (nagu ka kõik eelmised selle sarja romaanid). Seekordse romaani muutis aga eriti põnevaks tegevuspaik – Westerley labor.

Selles romaanis saab lugeja veidi rohkem teada ka Kimi taustast. Kuigi autor on sellest kirjutanud ka eelmistes raamatutes, on selles romaanis avaldatud rohkem detaile. Kui sarja varasema lugejana on Sul tekkinud teatav emotsionaalne suhe Kimi tegelaskujuga, siis on Sul tõenäoliselt raske seda lugeda.

Samuti oli huvitav näha ajakirjanik Tracy Frosti tagasipöördumist. Kimi ja Tracy omavaheline suhtlemine on suurepärane lugemine ja lisab loole huumorit. Selles romaanis on Tracylt suur roll, kuid see ei pruugi tema jaoks just kõige paremini lõppeda. See romaan avab pisut ja Tracy tausta ning see võib panna lugejaid tema suhtes meelt muutma (sest varasemates romaanides ei ole tal just kõige positiivsem roll olnud). Ma mõtlesin, milliseks Kimi ja Tracy vaheline suhe kujunenud, kui nad mõlemad teineteise taustast teadlikud oleksid olnud.

Soovitan neile, kes naudivad romaanisarjade lugemist.

See raamat jõudis minuni tänu kirjastusele Pegasus. Aitäh!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s