põnevusromaanid · psühholoogilised põnevikud

Michael Robotham. Ema saladus (2019)

Kui mitu korda oled Sina vaadanud kellegi sotsiaalmeedia kontosid ning mõelnud “küll temal on ideaalne elu”?  Me võime ju eeldada, et kellelgi rikkal, ilusal, õnnelikus abielus oleval lapsevanemal peab olema täiuslik elu. Aga teate ju küll, mida eeldamise kohta öeldakse.

Romaan on kirjutataud vaheldumisi Agatha ja Meghani silme läbi. Agatha arvates on Meghani elu täiuslik. Tal on ilus kodu, kaks toredat last ja armastav abikaasa. Samal ajal kui Agatha on tunneb end üksikuna mõeldes, kas tema tulevase lapse isa Hayden, kes on parajasti merel töötamas, veel kunagi tema telefonikõnedele vastab. Aga naine leiab viisi, kuidas mehe tähelepanu saada.

Agatha töötab ühes Londoni jõukamas piirkonnas asuvas kaupluses. Tema lemmik osa päevast on see, kui Meghan kauplusesse tuleb. Agatha teab Meghani elust kõike. Ta teab naise päevakava, abikaasa ja laste nimesid ning ka seda, mis kellaajal Meghan tütrele kooli järgi läheb. Ta teab, et Meghan saab igal reedehommikul kokku paari teise tulevase emaga. Ta teab isegi seda, mida naised oma kokkusaamistel joovad. Agatha teab kõike seda, sest ta on pikka aega Meghanit jälginud. Aga palju informatsiooni on ta saanud ka Meghani blogist. Meghan on emaduse ja abielu Agatha silmis nii lihtsaks muutnud.

emasaladus

Kuid Meghani elu on täiuslikkusest kaugel ja tema abielu on viimasel ajal konarlik olnud. Meghani abikaasa Jack on viimasel ajal kummaliselt käitunud ning paaril on olnud mitu sõnelust (eriti halva tunde tekitasid minus mehe halvustavad kommentaarid Meghani kaalu ja blogi kohta). Meghan loodab, et asjad lähevad tagasi normaalseks peale lapse sündi ja nad on taas õnnelik pere. Kuid Meghanil on saladusi….ja ta pole ainus.

Agatha saab teada, et tal ja Meghanil on sünnitustähtaeg on umbes samal ajal. See julgustab teda Meghaniga vestlust alustama. Aga Meghan ei tea, et see pealtnäha tühine vestlus on Agatha arvates nad parimateks sõbrannadeks teinud. Veelgi enam – Meghanil ei ole aimugi, et see näiliselt ebaoluline vestlus muudab tema elu viisil, mida ta kunagi ette ei oleks kujutanud.

See romaan haaras mind kiirelt ja seda oli raske käest panna. Selles oli nii palju pöördeid, mis mind väga üllatasid. Lugesin seda ühel suvisel pärastlõunal rõdul istudes ning ei pannud tähelegi, kui päike loojus ja rõdutule põlema pidin panema. See lugu köitis mind lihtsalt nii palju!

emasaladus2

Meil ei ole aimugi, mis kellegi teise elus toimub. See, mis nad oma elu jooksul kogevad võib neid terve elu mõjutada. Püüdsin ka ise ennast nende tegelaste mõtetesse panna. Saada aru, mida kohutavat mõned neist läbi on elanud ja mõningaid asju oli väga raske lugeda.

Kuidas me teame, milline on kellegi suhe või abielu? Me ei saagi seda teada. Vaadake näiteks Facebooki ja teiste sotsiaalmeediakanalite kontosid. Inimesed naeratavad piltidel ja tunduvad õnnelikud. Aga sageli näeme seda, mida teised tahavad, et näeksime.

„Ema saladus“ on jõuline ja haarav lugu. Ning jah – seal oli asju, mis tundusid ebausutavad, aga see ei häirinud lugedes karvavõrdki ning nautisin selle romaani lugemist väga. Minu poolt kindel lugemissoovitus – see on hästi kirjutatud ja põnev romaan. Loeksin huviga ka Michael Robothami teisi romaane.

See raamat jõudis minuni tänu kirjastusele Petrone Print. Aitäh!

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s