põnevusromaanid

S. K. Tremayne. Tõde tõuseb, vesi vaob (2019)

Alustuseks mainin, et tegu on ühe mu lemmikkirjanikuga – varasemalt olen blogis kirjutanud tema romaani “Tulelaps” kohta. Samuti olen lugenud ka romaani “Külmakaksikud”, kuid seda enne, kui blogi kirjutama hakkasin.

Kath elab koos abaikaasa Adami ja tütre Lylaga Dartmoori rahvuspargis asuvas vanas talumajas. Kathile meeldib ta elu – ta elab looduskaunis kohas. Ta peab end õnnelikuks isegi siis, kui neil on rahaga kitsas käes ning nende tütar on pisut liiga häbelik. Ühel päeval ärkab Kath koomast ning tal on ebamäärane mälestus peaaegu surmaga lõppenud autoõnnetusest. Tal on küll mälukaotus, kuid sellest hoolimata on ta õnnelik – ta on elus! Kuid miski ei tundu õige olevst. Adam on naise vastu kuri ning Lyla käitub veelgi imelikumalt. Nad peaksid ju olema rõõmsad, et Kath ellu jäi?  Siis saab Kath teada, et temaga juhtunu ei olnud õnnetus ning kogu tema senine elu variseb kokku.

tõde

See romaan on täis pinget ja kahtlusi. Romaani tegevus laieba aset küllaltki isoleeritud kohas, mis lisab tunnet, et miski ei ole päris nii nagu peab. Isoleeritud tegevuspaik muudab loo lõpu eriti närvekõditavaks. Tegelastest meeldis mulle enim Kath. Tema mälukaotus muutis naise meenutused juhtunust huvitavaks. Ei saanud olla kindel, kas see, mida ta mäletab ka tõepoolest juhtus. Loo muudab veel kraadi võrra põnevamaks Lyla versioon juhtunust. Ka Tessa meeldis mulle – ta oli tõeline n-ö „tugev naiskarakter“, aga loole andis see palju juurde.

Romaan on küllaltki lihtsas stiilis kirjutatud ja seda on kerge lugeda. Eriti meeldisid mulle tegevuspaikade kirjeldused. Autor on neid nii haaravalt ja ilmekalt kirjeldanud, et neid on lihtne endale ette kujutada.

Soovitan neile, kellele meeldivad lood, kus tegevuspaika on kirjeldatud väga detailselt. Ja loomulikult põnevike austajatele 😉

See raamat jõudis minuni tänu kirjastusele Pegasus. Aitäh!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s