kriminaalromaanid · põnevusromaanid

Angela Marsons. Kadunud tüdrukud (2019)

“Kadunud tüdrukud” on vaneminspektor Kim Stone’i lugudesarja kolmas osa. Minu postitused varasemate osade kohta on leitavad järgmistelt linkidelt:

Esimene osa

Teine osa

Kaks tüdrukut lähevad kaduma. Ainult üks neist naaseb.

Paar, kes pakub oma lapse eest suurema summa, näeb oma tütart taas. Paar, kes kaotab, ei näe. Ärge tehke ühtki viga. Üks laps sureb.

Kui üheksa-aastased parimad sõbrannad Charlie ja Amy kaovad, satuvad nende vanemad otse õuduste keskmesse. Mõlemad pered saavad SMSi, mis kinnitab mõeldamatut – nende lapsed on kohutava inimröövi ohvrid. Kui saabub teinegi sõnum, pöörduvad kaks perekonda üksteise vastu. Kim Sone’i ja tema meeskonna jaoks hakkab aeg tiksuma. Peagu saab selgeks, et tegu võib olla kõige karmimate kurjategijatega, kellega nad kokku puutunud on. Tund tunnilt väheneb võimalus lapsed elusana koju tagasi tuua…

kadunud

Laste röövimine on üks tavalisemaid käike, mis krimiromaanides on. Aga pöörata perekonnad üksteise vastu, et näha, kumb on nõus lapse eest rohkem tasuma, on midagi uut ja erinevat. Ilma selletagi oleks tegu ühe väga sünge romaaniga, kuid need perekonnad olid sõbrad. Enam nad seda ei ole. Ja nad on koos selles õudusunenäos, kus viimnegi lootus normaalsele ja rahulikule elule ja tulevikule on praktiliselt kadunud. Autor on selle žanri täiesti uuele tasemele viinud.

Selles romaanis on väga palju pinget. Tundsin Kimi pettumust peaaegu sama tugevalt nagu ta isegi. Kuigi võika arvata, et Kimi tegelaskuju on üsnagi külm ja veidi kauge, on minu arvates tegu inimesega, kellel on suurem süda, kui keegi aimatagi oskaks. Õnneks on tema kõval Bryant, kes koos Kimiga suurepärase duo moodustab.

Ning jah, romaani lõpp oli veidi uskumatuna näiv. See aga ei muuda fakti, et tegu on tõeliselt nauditava romaaniga.

See raamat jõudis minuni tänu kirjastusele Pegasus. Aitäh!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s