kriminaalromaanid · põnevusromaanid

Robert Bryndza. Viimne hingetõmme (2018)

“Viimne hingetõmme” on Erika Fosteri lugudesarja neljas osa. Postitused sarja eelnevate osade kohta on leitavad järgmistelt linkidelt: „Tüdruk jääs“, „Varitseja öös“ ja „Mustjas vesi“.

Raamatu alguses on Erika mõrvajuurdlusosakonnast kõrvaldatud ning ta ihkab iga hinna eest sinna tagasi saada. Naine suudab osakonda tagasi saada, kui avastab, et äsja toimunud mõrval on seos pool aastat tagasi toimunud mõrvaga, mida ei olnud siiani lahendatud. Erika saab õiguse valida omale meeskond. Muidugi valib ta juba eelmistest osadest tuttavad Mossi, Petersoni ja Crane’i ning lisaks nendele ka John McGorry.

Mõrtsukas kasutab selles romaanis sotsiaalmeediat, et meelitada ilusaid naisi endaga kohtuma, misjärel ta neid piinab ning lõpuks tapab. Selles romaanis on mõrvar tegelikult juba algusest peale teada, kuid see võimaldab lugejal aru saada, miks ta selliseid jõledaid tegusid toime paneb. Minu arvates lisab see loosse sügavust ning on huvitav lugeda, kuidas uurijad järk-järgult uusi detaile avastavad. Autor on püstitanud loo üles nii, et lugeja asemel saavad üha uusi vihjeid uurijad ning selline lähenemine mulle meeldib.

viimehingetomme2

Lugedes on tunda, kuidas pinge kasvab, kui meeskond püüab mõrvarit tabada enne, kui veel üks noor naine tema ohvriks langeb. Nende ja Erika teele satub mitmeid takistusi, peamiselt ülemuste näol, mis takistab uurimist. See omakorda lisab loole veelgi pinget ja see muudab selle romaani lugemise põnevaks. See romaan on kahtlemata üks neist, mida on hea ühe jutiga läbi lugeda. Väga kiidan ka romaani lõppu, mis oli minu arvates eriti õnnestunud.

Pean ütlema, et Erika tegelaskuju on minu arvates iga romaaniga edasi arenenud. Ei saaks öelda, et ta iseloom on pehmemaks muutunud, kuid ta laseb lähedale neid, kes temast hoolivad ning see on ainult positiivne. Jah, ta käitub mõningates olukordades impulsiivselt ja eirab teadlikult korraldusi, kuid seda sellepärast, et ta suhtub oma töösse suure kirega ning hoolib ohvritest.

Piilusin Goodreadsist, et selles sarjas on ilmunud ka juba viies ja kuues osa ning ootan põnevusega, millal neid lugeda saan. Kokkuvõtteks ütleksin, et soovitan seda sarja kõigile krimisõpradele ning soovitan seda sarja kindlasti õiges järjekorras lugeda, sest nii saab paremini aimu ka tegelastest ja nende eralus toimuvast.

 

See raamat jõudis minuni tänu kirjastusele Pegasus. Aitäh!

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s