õudusromaanid

Ane Riel. Vaik (2017)

“Valges toas oli pime, kui isa mu vanaema ära tappis.”

Just sellise lausega algab Ane Rieli romaan “Vaik”. See jutustab ühe tüdruku Liv’i loo. Ta elab koos oma isa Jensi ja ema Mariaga ühes mahajäetud talus, mis asus ühel saarel. Liv’il oli ka kaksikvend Carl, kes oli imikuna õnnetul kombel surma saanud, kuid kellega tüdruk räägib nagu oleks ta ikka elus. Kuna Jensil oli “hobiks” igasugu kola kogumine, siis käis ta koos Liv’iga öösiti varastamas, et kollektsiooni täiendada. Nende kodu oli sõna otseses mõttes täis igasuguseid asju – vihmavarjud, grammofon, ajalehed, konservid toiduga, kassetid, jalgrattad, raamatud, märkmikud – you name it.

Maria aga oli aja jooksul muutunud nii ülekaaluliseks, et ei olnud võimeline voodist lahkuma ning ta veetis oma päevi voodis lamades. Ühel päeval tuli nende juurde Jensi ema, kes tahtis hakata nende kodus koristama ja üleliigseid asju ära viskama ning ta tahtis Liv’i kooli panna. Seepeale otsustab Jens ta tappa. Ning ühel päeval teatab ta kohalikele elanikele, et tema tütar Liv on kadunud.

vaik2

Romaan on jutustatud läbi mitme inimese vaatenurga, kuid peategelaseks on siiski Liv ning suuremat osa tegevusest on kujutatud läbi tema silmade. Lugeja saab kiirelt aimu sellest, et tüdrukul ei ole õrna aimugi sellest, mis tegelikult normaalne on.

See romaan oli imelik ja hirmutav. Aga see oli ka omamoodi paeluv ja ilus lugu. Haarderite perekond oli lihtsalt niivõrd crazy. Kuna loo käigus tapetakse Livi vanaema, siis see näitab, kui kaugele on nad oma unikaalse elustiili nimel võimelised minema. Ja sealt edasi läheb lugu aina veidramaks ja veidramaks. Soovitan lugeda neil, kellele meeldivad omamoodi “kiiksuga” romaanid.

See raamat jõudis minuni tänu kirjastusele Eesti Raamat. Aitäh!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s