kriminaalromaanid · põnevusromaanid

Shari Lapena. Võõras sinu majas (2018)

Karen on õnnelikult abielus ning elab koos abikaasaga nende ilusas kodus. Ühel õhtul juhtub temaga autoõnnetus. Kui ta haiglas ärkab, ei mäleta ta midagi  ei avariist ega sellest, mis avariile eelnenud õhtul juhtus. Juhtumit uurivaid detektiive ja Kareni abikaasat Tomi üllatab kõige rohkem see, et Kareni auto leiti kahtlase kuulsusega linnaosast. Sellisest, kuhu ühel koduperenaisel asja olla ei tohiks. Lisaks leitakse avariipaiga lähedalt tundmatu mehe surnukeha. Karen on hirmul ning kardab, et midagi kohutavat on juhtunud, kuid tema mälu veab teda alt. Õnnetuse uurimine avab Kareni vanu haavu, paljastab saladusi ning rikub ilusat elu, mille Tom ja Karen on endale loonud.

“Võõras sinu majas” algab põnevalt ning see loob täpselt õige meeleolu selle raamatu lugemiseks. Minu arvates muudab selle (ja teised sama žanri romaanid)  huvitavaks ebausutav(ad) liin(id). Selle romaani puhul sattus Karen õnnetusse ning võimalik mõrv on ebausutav – see justkui ei haaku looga. Kui lisada sellele naise mälukaotus, muudab see loo veelgi salapärasemaks. Kui Karenile asjad tasapisi meenuma hakkavad, lisab see loole veelgi enam müstilisust. See oli see, mis pani mind seda romaani aina edasi ja edasi lugema.

Romaan keskendub saladustele abieludes. Lugeja satub peagi ühe tavalise abielupaari vahelisse valede võrku. Autor on Tomi ja Karenit kujutanud täiesti tavaliste inimestena ning lugejal on nendega kerge suhestuda. Kõik, mis juhtub nendega, võib juhtuda ükskõik kellega. Nende naaber Brigid on samuti loosse segatud, aga kuidas, seda saate juba ise raamatust lugeda.

Raamat on kirjutatud Tomi, Kareni, Brigidi ning detektiivide vaatuenurkadest. Need kokku annavad lugejale piisavalt infot, et saada teada, mis õnnetusele eelnenud õhtul juhtus. Kuna uurimisega on seotud mitu kahtlusalust, on ka see aspekt raamatus hästi õnnestunud.

vooras

Romaani tegelased – peale põhjalikult oma tööd teinud politseiuurijate – mulle eriti ei meeldinud, sest nende isiksused lihtsalt ei olnud minu tassike teed. See aga ei mänginud romaani headuse osas suurt rolli. Tegu oli väga hea romaaniga, ütleks, et üks paremaid psychological suspense žanri romaane, mida lugenud olen. Oli tore kohata detektiivi, kellel oli roll ka autori eelmises romaanis “Teisel pool seina”, loodan, et ta kasutab sama tegelaskuju ka oma uues romaanis “An Unwanted Guest”. See oleks nagu liin, mis neid, nii erineva sisuga raamatuid ühendab. See on väga ladusalt kirjutatud ja intrigeeriva sisuga. Kuigi, ütleksin, et lõpp saabus minu jaoks natuke liiga järsku.

Olen lugenud ka autori esimest romaani “Teisel pool seina” ning neid romaane võrreldes võin öelda, et “Võõras sinu majas” oli minu jaoks tunduvalt parem, sest ei olnud sisult nii palju etteaimatav. Internetist uurides nägin, et autoril on ilmunud ka kolmas romaan “An Unwanted Guest” – loodan, et see ilmub peagi ka eesti keeles, sest seda soovin kindlasti lugeda.

Soovitan neile, kellele meeldivad sellise žanri romaanid.

 

See raamat jõudis minuni tänu kirjastusele Eesti Raamat. Aitäh!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s