kriminaalromaanid · põnevusromaanid

Robert Bryndza. Mustjas vesi (2018)

“Mustjas vesi” on Robert Bryndza poolt kirjutatud Erika Foster krimipõnevike seeria kolmas osa. Arvustusi sarja esimese ja teise osa kohta saab lugeda siit ja siit.

Selles raamatus on pind Erika jalge all kõikuma löönud. Ta ei ole enam Lewisham Row mõrvarühmas., vaid töötab nüüd Bromley politseis, organiseeritud kuritegevusega tegelevas osakonnas. Parasjagu on neil käsil juhtum, millea lahenedes oleks võimalik üks suur narkootikumidega äritseja trellide taha panna. Selleks aga on vaja järvepõhjast üles leida suur kogud heroiini. Selle asemel leiavad tuukrid aga aastaid tagasi kadunuks jäänud seitsmeaastase tüdruku skeleti.

Leiu uurimisel selgub, et skelett kuulus Jessica Collinsile, kes on 26 aastat kadunud olnud. Erika ei suuda sellega leppida, et tüdrukul oli nii õnnetu saatus. Ta pöördub oma endise ülemuse poole, et saada tema luba selle juhtumi uurimiseks. Kuna tüdruku kadumisest on möödas nii palju aega on see juhtum “külmutatud” ning niidiotsi on väga vähe. Jessica perekond on juba pikka aega katki olnud ning kui Erikal õnnestub nad intervjueerimiseks taas kokku tuua on selge, et nende omavaheline läbisaamine on pehmelt öeldes keeruline.

mustjavesi2

Juhtumit uurides jõuab Erika uurijani, kes aastaid tagasi selle juhtumiga tegeles. Amanda Baker on aga väga palju muutunud. Naist piinab mõte, et ta ei suutnud leida Jessica röövijat ning oma lohutamiseks on ta hakanud alkoholi tarbima. Siiski on Erikaga juhtunu üle arutamine sütitanud Amandas sädeme. Kui ta suudab pudelist eemal püsida, on tal võimalus minevik heastada. Ka Erikal on keeruline seda juhtumit lahendada, kuid kas see tal ka õnnestub, saate juba ise raamatust lugeda.

Mulle väga meeldis see romaan. Tundus, et Erika hakkab tasapisi minevikus juhtunust üle saama ning tema töös tuleb see ainult kasuks. Autor on taaskord teinud head tööd ja pakub lugejatele ootamatuid sisupöördeid ning niidiotsi mõistatamiseks tagamaks, et loos poleks ühtegi igavat momenti. Uskuge mind, neid hetki selles loos tõepoolest ei ole. Lugedes leiate end peagi kaasa elamas ja lootmas, et Jessicaga juhtunu saaks lõpuks ometi lahenduse. Mina ootan juba huviga sarja järgmiste osade lugemist.

Soovitan kõigile krimifännidele.

 

Raamat jõudis minuni tänu kirjastusele Pegasus. Aitäh!

Advertisements

One thought on “Robert Bryndza. Mustjas vesi (2018)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s