kriminaalromaanid · põnevusromaanid

Robert Bryndza. Varitseja öös (2017)

“Varitseja öös” on detekiiv Erika Foster lugude sarja teine osa. Arvustust esimese osa kohta saab lugeda siit.

Kuumal suveõhtul kutsutakse Erika Foster mõrvapaigale. Ohver, kes oli arst, leiti lämbununa oma voodist. Tema randmed olid kinni seotud, ning tundus, et tema silmad lausa tungivad läbi kilekoti, mis talle pähe oli tõmmatud.

Mõned päevad hiljem leitakse uus ohver oma voodist lämbununa ning kinniseotud randmetega. Kui Erika ning tema meeskond asja lähemalt uurima hakkab jõuavad nad järeldusele, et tegu on sarimõrvariga, kes jälgib pikka aega oma ohvreid enne, kui ründab.

varitsejaoos2

 

Kõik ohvrid on vallalised mehed, kes on soovinud oma eraelu väga privaatsena hoida. Milliseid saladusi nad varjavad? Ning mis seob neid tapjaga? Ajal, kui üle Londoni levib suur kuumalaine teeb Erika omalt poolt kõik, et Varitseja Öös peatada. Kuid ohvrid ei  pruugi olla ainsad, kellel mõrtsukas silma peal hoiab…

See raamat on suurepärane järg sarja esimesele osale, raamatule “Tüdruk jääs”. Raamatu sisu ning ülesehitus olid head, samuti oli huvitav lugeda Erika ning tema tiimi liikmete eraeludes toimuva kohta. Kuigi aimasin suhteliselt kiiresti ära, kes on Varitseja Öös, oli siiski põnev lugeda, kuidas Erika selle lahenduseni jõuab.

 

Minu jaoks oli selle raamatu algus veidi liiga veniv, kuid mida rohkem raamatut edasi lugesin, seda raskem oli seda käest panna. Oli põnebv lugeda, kuidas Erika koos oma tiimiga jahib mõrvarit, kes tapab ilma vähimagi kahetsuse ja süütundeta.

Annan sellele raamatule omalt poolt üsna kõrge hinnangu ning soovitan seda lugeda kõigil, kellele meeldivad krimiromaanid.

2 thoughts on “Robert Bryndza. Varitseja öös (2017)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s